Niezawodne zegarki- na co zwrócić uwagę?

zegarek

W ofercie sklepów zegarmistrzowskich i jubilerskich znajdziemy bardzo szeroki wybór zegarków. Będą to modele różniące się mechanizmem, designem i wielkością oraz materiałami służącymi do ich wykonania.

Zegarek z mechanizmem na koronkę

Mimo pozornej niewygody, wiele osób wciąż pozostaje fanami najstarszego mechanizmu działania zegarków. Dla niektórych, codzienne nakręcanie koronki stanowi przyjemność i satysfakcję. Zegarek z mechanizmem na koronkę, to dziś wybór w stylu vintage. Dzisiejsze sprężyny i inne elementy znajdujące się w zegarku są na tyle wydajne, że jedno nakręcenie, może starczać nawet na dwa dni. Zaletą tych czasomierzy jest prostota budowy, która przekłada się na mniejszą awaryjność. Zdarza się, że zegarek z mechanizmem manualnym, jest na tyle trwały, że może służyć właścicielowi przez całe życie, a nawet przechodzić w kolejne ręce. Koperta tych modeli jest także często lżejsza od tych posiadających zasilanie bateryjne, a nawet od automatycznych. Dzięki temu, zegarek jest lżejszy i wygodniej nosi się do na nadgarstku. Zegarek z mechanizmem na ręczne nakręcanie, może zaskoczyć nas także ciekawym wyglądem. W tych modelach, czasami odsłania się tylnią, lub obie strony mechanizmu.

Zegarek z mechanizmem na wierzchu

Mechaniczne zegarki mogą zachwycić nietypowym wyglądem. Z powodu nie zasłaniania mechanizmu przez baterie lub na przykład rotor (obecny w zegarkach automatycznych)- możliwe jest ukazanie serca zegarka. W niektórych przypadkach, jest to jedynie małe okienko na przedniej tarczy, w innych kompletna jej przezroczystość. W każdym przypadku, producenci starają się, aby znajdujące się w tle wnętrze, nie zakłócało widoczności wskazówek. W wielu zegarkach manualnych, transparentna jest jedynie tylnia strona koperty. Wówczas pełni rolę ciekawostki, do której można zajrzeć, gdy najdzie nas ochota. Zegarek z mechanizmem na wierzchu staje się coraz większym hitem. Trafia w gusta nie tylko młodych osób, szukających produktów vintage, lecz także dojrzałych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *