Idealne zegarki na prezent dla kobiety

zegarek damski

Firma Rolex, to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek zegarków na świecie.

W jej ofercie znajdziemy między innymi, niepowtarzalnie piękne zegarki damskie. Szeroki wybór, to jednak niejedyna zaleta.

Rolex- podwaliny zegarmistrzostwa

Firma ta, powstała na początku ubiegłego wieku i od samego początku zaskakiwała pomysłowością swoich projektantów. To właśnie z pracowni Rolex, wydostały się na rynek, pierwsze zegarki wodoodporne. Kolejnym ważnym krokiem, było wynalezienie mechanizmu samonakręcającego się. W 1945 roku pojawił się ich pierwszy, przebojowo sprzedający się zegarek Datejust z datownikiem. Wreszcie- w roku 1957, Rolex zaczął produkować także zegarki damskie. Od tego momentu, mniejsze od męskich, zgrabne i stylowe zegarki damskie stały się nieodłączną częścią oferty firmy.

Rolex- zegarki damskie o wyjątkowym stylu

Jednym z sekretów olśniewającego piękna zegarków Rolex, są wysokogatunkowe surowce, na których bazuje ich produkcja. Tarcze damskich egzemplarzy, linii Datejust to czysta masa perłowa. Dzięki temu każdy zegarek posiada niepowtarzalną tarczę. Tarcza taka, o oryginalnym odcieniu, dodaje magii i niesamowitości, każdemu egzemplarzowi. Małe elementy i zdobienia wykonane zawsze z 18- karatowego złota, nie blakną i wyraziście prezentują aplikacje takie jak: logo firmy, cyfry oraz obwódkę tarczy. W wielu modelach znajdziemy także kamienie szlachetne, co w połączeniu ze złotem (żółtym, różowym lub białym) daje ogrom możliwych kombinacji. Dzięki temu każdy egzemplarz z serii Datejust jest jedyny w swoim rodzaju.

Każda znana firma posiada oryginalne logo. Do tej grupy zalicza się także i Rolex. Damskie zegarki tej marki, przeważnie mają je umieszczone w miejscu cyfry 12. Zdarza się, że reprezentatywna korona, umieszczona jest na koronce, lub rzadziej na tarczy zegarka. Cyfry występują przeważnie w wersji arabskiej, czasami także i rzymskiej. W niektórych modelach znajdziemy stylowe, małe aplikacje, wykonane z drogocennych kamieni, zastępujące cyfry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *