Atuty zegarków automatycznych

zegarek

Dziś do wyboru mamy wiele rodzajów zegarków. W niektórych, ruch wskazówek zasilają wymienne baterie, w innych siła z jaką nakręcimy mechanizm. Opcją pośrednią są zegarki automatyczne.

Zalety różnych mechanizmów napędzających pracę zegarków

Zegarki kwarcowe, są bardzo dokładne i wygodne. Ich praca uzależniona jest od umieszczenia wewnątrz naładowanej baterii. W niektórych przypadkach małe akumulatory wytrzymują rok, czy dwa. W innych zegarek chodzi bardzo długo, nawet dziesięć lat. Wszystko zależy od jakości baterii oraz wykorzystywania bądź nie, dodatkowych funkcji. Na przeciwnym biegunie znajdują się zegarki mechaniczne. Ich praca uzależniona jest od ręcznego nakręcania koronki. Plusem tego rozwiązania jest brak konieczności używania baterii. Zegarek staje się przez to bardzo tani w użytkowaniu i ponadto ekologiczny. Jak długo chodzi zegarek mechaniczny? Przeważnie ok. 35- 40 godzin. Dobrze jest jednak, ustalić sobie pewną rutynę i nakręcać go codziennie o stałej porze. Wówczas nie zaskoczy nas nieruchoma wskazówka. Kolejnym, pośrednim wariantem, jest zegarek automatyczny. Jeżeli nosimy go na co dzień, nie musimy zastanawiać się jak długo wskazówki pozostaną rytmicznym ruchu. Dzięki wykonywaniu jakichkolwiek czynności ręką, na której znajduje się zegarek, jego rotor nakręca się sam. Jest to rozwiązanie zarówno wygodne- ponieważ nie musimy pamiętać o manualnym nakręcaniu- oraz ekologiczne.

Jak długo chodzi zegarek automatyczny?

Jeżeli zakładamy zegarek codziennie, nie mamy się o co martwić. Nawet krótkie okresy, gdy przebywa on w spoczynku, na półce lub w kieszeni odwieszonej kurtki, nie powinny sprawić kłopotu. W razie zatrzymania mechanizmu, w wielu modelach, istnieje możliwość dokręcenia koronki, która niemalże od razu przywróci pracę układu. Jeśli natomiast używamy kilku zegarków automatycznych na zmianę, możemy sprawić sobie urządzenie, dzięki któremu każdy posiadany zegarek automatyczny będzie w ciągłym ruchu. Posiadając rotomat, rozwiążemy problem i już nigdy nie będziemy musieli zastanawiać się jak długo po odłożeniu, chodzi zegarek automatyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *